Obezite Ameliyatı Sonrası Doğru Beslenmek Şart

Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Serdar Kaçar, obezite cerrahisi kadar cerrahi sonrası beslenmenin de önemli olduğu belirterek bu dönemde beslenme konusunda bir diyetisyenden yardım alınması gerektiğini söyledi.

Doç. Dr. Serdar Kaçar, ‘’ Günümüzde obezite ameliyatları gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Cerrahisine baktığımız zaman zor bir ameliyat değil. Kolay laparoskopik ameliyatlardan birisi sayılır. Bu konuda eğitim alan ve uzmanlaşan herkes bu ameliyatı yapıyor. Fakat iş ameliyatı yapmak değil. Esas iş ameliyat sonrasında takip, motivasyon, beslenme düzenliğinin ayarlanması, laboratuvar verilerinin takip edilmesindedir.

Ameliyat kadar önemli diğer şey ameliyat sonrası ilk yıl. Bir çok meslektaşımız bu sürede gerekli bilgileri kendisi veriyor. Bu konuda uzman bir diyetisyen ile çalışırsak daha başarılı olacağız ve hastalara daha fazla fayda sağlayacağız diye düşündük.

Bir diyetisyen ile  çalışılmadığı zaman bu iş yarım kalıyor . Obezite ameliyatı olacak hastalara tavsiyem yarım kalacak bir işe başlamasınlar. Obeziteden kurtulmak mümkün ‘’ dedi. Diyetisyen (online diyet ya da yüzyüze görüşme) araştırmalarınızda bizden bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.