8 Aylık İncelik

Gaziemir’de yaşayan Salih Uzel, 162 kiloya ulaştı. Hayatı zindana dönen genç sağlığını kaybetmeye başladı. Zayıflamayı kafasına koydu. 8 ayda tam 72 kilo inceldi

İzmir’in Gaziemir ilçesinde yaşayan Salih Uzel (18), muhteşem bir geri dönüşe imza attı! Bir oturuşta 6 büyük boy sandviç yiyen ve 6 yaşından beri aşırı kilolu olan Uzel, sağlıksız beslenme nedeniyle 162 kiloya çıktı. Hayatı zindana dönen genç, beslenme alışkanlığını değiştiremedi. Sağlık sorunları yaşamaya başladı. Market işleten genç kiloları nedeniyle hareket edemez hatta raf dahi düzeltemez duruma geldi. Kilolarından kurtulmayı kafasına koydu. Yaşı 18’e bastığı zaman tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Doç.Dr. Serdar Kaçar ile tanıştı. Geçen şubat ayında geçirdiği ameliyatla hayata yeniden ‘Merhaba’ dedi. 8 ayda tam 72 kilo inceldi ve 87 kiloya indi. Eskiden kıyafet seçme şansı olmadığını anlatan Uzel, “Ne bulursam onu giyiyordum, başka şansım yoktu. Eski kıyafetlerimi saklıyorum ki bir gün kilo almaya başlarsam onlara bakıp eski günlerimi hatırlayayım. Onlar şimdi bana motivasyon oluyor” dedi.

 

‘ARTIK DAHA SAĞLIKLIYIM’
Aşırı kiloyla birlikte şeker, tansiyon ve kolesterol gibi sorunlar da yaşadığını söyleyen genç, “Tansiyonum 22’ye kadar çıkıyordu. Evde ölü gibi yattığım zamanlar oldu. Bu hastalıklardan kurtuldum. Artık daha sağlıklı hissediyorum. Sağlığımın yanı sıra sosyal yaşamım da düzene girdi. Markete gelen müşteriler beni tanıyamıyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.