İzmir’de Tüp Mide Ameliyatı Olmak

İzmir’de tüp mide ameliyatı olmak için araştırma yapıyorsanız, izmir tüp mide ameliyatı konusunda bilgi almak istiyorsanız, izmir tüp mide ameliyatı konusunda Doç.Dr. Serdar Kaçar kliniği ile iletişime geçmek istiyorsanız, obezite ameliyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

İzmir tüp mide ameliyatı için hekim önerisi

Obezite, dünyada pek çok bireyin sağlığını etkileyen önemli bir rahatsızlıktır. Farklı kaynaklara göre beden kitle indeksi yada vücut kitle indeksi olarak ifade edilen ölçümlerin sonuçlarına göre VKİ’niz 40’ın üstünde ise, sistemik bir rahatsızlığınız ile eşlik eden obezite öykünüz ile birlikte VKİ’niz 35’in üstünde ise, hekiminizin tavsiyesi ile ve sizin de onayınız ile izmir ilinde tüp mide ameliyatı olabilirsiniz.

Tüp mide ameliyatı ile ilgili önemli bilgiler

Mide küçültme ameliyatları ciddi ameliyatlardır. Her ne kadar sonuçları mucizevi gibi gözükse de uzun ve ciddi bir süreci kapsar.

Ameliyat kararı alınmadan önce bilmemiz gereken bazı noktalar vardır. Ameliyatı planlanan kişinin;

– Yaşı, boyu, kilosu

– Yandaş hastalığı ( şeker, tansiyon …)

– Doktor takibinde olunan herhangi bir rahatsızlığı

– Düzenli kullandığı ilaçları

– Daha önce yaşanmış her hangi bir mide rahatsızlığı

– Karın bölgesinden olunan ameliyatları bilinmelidir.

Yurtdışından ve farklı şehirlerden gelecek hastalarımız için tüp mide ameliyatı

Yurtdışından ve farklı illerden İzmir’e tüp mide ameliyatı için gelecek hastalarımız için konaklama, transfer, ameliyat öncesi ve sonrası muayene ve tüp mide ameliyatı süreçlerini organize ediyoruz.

Bu bilgilerin sonucuna göre özellikle şehir dışından ve yurt dışından gelecek hastalarımızdan gelmeden önce bazı tetkikler yaptırmasını isteyebilir ya da kendilerini takip eden doktorlarından bu ameliyat için onay isteyebiliriz. Buradaki amacımız, ameliyat öncesi yapılacak tetkiklerde ameliyata engel sağlıkla ilgili bir sorunun çıkıp çıkmayacağını önceden bilmemiz ve ona göre önlemimizi alabilmemizdir. Ameliyata engel sağlıkla ilgili bir sorunun olmadığını netleştirdiğimizde hastamıza da uygun tarih aralığında ameliyatını gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan planlamayı birlikte yapıyoruz. Şehir dışından veya yurtdışından gelecek olan hastalarımızın ulaşım bilgilerini önceden bize göndermelerini istiyoruz. Uçakla gelen hastalarımızı havaalanından, otobüsle gelen hastalarımızı da otogardan hastanemizin aracıyla aldırıyoruz. Hastalarımız eğer isterlerse hastaneye 5 dk yürüme mesafesinde olan anlaşmalı otellerimizde uygun fiyatlarla konaklamalarını sağlıyoruz.

Tüp mide ameliyatında ameliyat öncesi uygulamalar ve süreçler

Hastamız sabah aç karnına (8-9 saatlik açlık gereklidir) hastanemize geliyor ve ameliyat öncesi gerekli tetkiklerimizi yapıyoruz. Yapılan tetkikler sonucu kardiyoloji, dahiliye ve anestezi doktorlarından ameliyat için onay alıyoruz. Yapılan tetkiklerde bir problem çıkmaz, doktorlardan onay aldığımız taktirde ameliyatımız kesinleşir. Doktorlarımızdan biri dahi onay vermezse ameliyat gerçekleşmez.

Tüp mide ameliyatı süresi ne kadar sürüyor?

Ameliyat olacağımız   gün hastaneye yatıyoruz aynı gün ameliyatımızı oluyoruz. Ameliyat 1 – 1,5 saat arası sürüyor. Ameliyat için hastanın hazırlanması, ameliyat saati  ve ameliyat sonrası gözlem süresi olarak bakıldığında, kısacası hastanın odadan alınıp odaya getirilmesi 4,5-5 saat arasıdır. Odaya getirilen hasta 2-3 saat içinde yürüyüp kendi ihtiyaçlarını kendi görebiliyor. Hastanede kaldığı süre içinde düzenli takipleri yapılıyor. Ameliyat sonrası 2. gün pasaj grafisi çekiyoruz (kaçak testi). Bu süreye kadar hiç bir şekilde ağızdan sıvı alımı yasaktır. Kaçak testinde bir problem olmadığını gördüğümüzde su içmeye başlıyoruz. Su içmeye başlayan hastamızı gün boyu takip ettikten sonra bir problem olmadığını görünce akşamüstü taburcu ediyoruz.

Tüp mide ameliyatı sonrası hastalarımızın takibi, hastamızın sağlığı için çok önemli

Taburcu olan ve özellikle şehir dışından veya yurt dışından gelen hastalarımızın hemen İzmir’den ayrılmalarını istemiyoruz. En az 4-5 gün daha İzmir’de kaldıktan sonra ilk kontrollünü biz yapmak istiyoruz. Buradaki amacımız kontrolünüzü yapıp her şeyin yolunda gittiğini görerek sizi gönül rahatlığıyla yolcu edebilmektir. Şehir dışından veya yurtdışından gelen hastalarımızı isteği üzerine havaalanına ya da otogara hastanemizin aracıyla bırakıyoruz.

Ameliyat bitti diye takip etmeyi bırakmıyoruz. Aklınıza takılan sormak istediğiniz tüm sorularınız için sürekli irtibat halinde olmaya devam ediyoruz. Ameliyatın 1. ,2. , 3. ,6. , 9. ,12. ayında ve daha sonra da 6 ayda bir kontrollerinizi yapmaya devam ediyoruz. Kontrole gelemeyecek hastalarımızdan yapılması gereken tetkikleri yaptırıp sonuçlarını bize göndermelerini istiyoruz. Çünkü vücuttaki hormonal değişiklikleri yakından takip edebilmemiz için kontrolleri aksatmamamız önemlidir.

izmir tüp mide ameliyatı için iletişime geçin.

İzmir’de merkezde, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Kiraz, Ödemiş, Torbalı, Tire, Selçuk, Menderes, Seferihisar, Çeşme, Urla, Karaburun, Balçova, Karşıyaka, Aliağa, Bergama, Çiğli ilçelerinden, alsancak ve bostanlı gibi semtlerde, Muğla, Manisa, Aydın gibi yakın illerden, İstanbul, Ankara, Bursa, Adana gibi büyükşehirler ve Türkiye’nin tüm illerinden, yurtdışından uluslararası tüm tüp mide ameliyatı için doktor arayışı içinde olan hastalarımız için 450’nin üzerinde başarılı uygulama gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı, obezite cerrahı Doç.Dr. Serdar Kaçar hasta kabulune devam etmektedir. İletişim için +90 232 484 00 88 numaralı telefonla irtibat kurabilirsiniz.

İzmir’de Tüp Mide Ameliyatı Olmak” için 7 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.