Manisa safra kesesi ameliyatı

Safra kesesi, vücudumuzda sindirim sistemimizi destekleyici kısımlarından biri. İçinde bulunan safra sıvısı, safra kanalı vasıtası ile, pankreastan gelen sıvı ile birleşerek oniki parmak bağırsağına ulaşmaktadır. Sizler Manisa safra kesesi ameliyatı araştırmalarınız için sitemize ulaştı iseniz bu yazımızda, safra kesesinin işlevinden, safra kesesi ameliyatının tipleri konularından bilgi alabilir, Manisa safra kesesi ameliyatı olmak isteyenler alanında 25 yıllık cerrahi deneyimi olan ve 3000’in üzerinde cerrahi uygulama gerçekleştiren Doç.Dr. Serdar Kaçar’ın anlaşmalı olduğu hastanelerde safra kesesi ameliyatı olabilmektedirler.

Manisa safra kesesi ameliyatı tavsiye bilgiler

Safra sıvısı, özellikle yağların mekanik sindiriminde önemli rol oynayan yağ moleküllerini daha ufak parçalara ayıran önemli bir sıvıdır. Vücudumuzun enerji kaynağı olan karbonhidratların sindirimi ağızda başlarken, proteinlerin sindirimi midede başlamakta, yağların sindirimi ise barsaklarda başlamaktadır.

Safra kesesi hastalıkları nelerdir?

Safra kesesi hastalıkları genel olarak safra kesesinde bir enfeksiyon varlığı, safra kesesinde taş oluşumu, safra kesesi yolunun tıkanıklığı ile karakterize olabilmektedir. Ayrıca bu rahatsızlıklar başta karaciğer olmak üzere pek çok organ üzerine etkiye sebep olabilmektedir.

Manisa safra kesesi ameliyatı hangi yöntemlerle gerçekleştirilmektedir?

Safra kesesi ameliyatları genel olarak iki yöntemle gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki açık cerrahi yöntemidir. Açık safra kesesi ameliyatı genel olarak eski yıllarda kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde hastanın konforu açısından laparoskopik yani kapalı safra kesesi ameliyatı tercih edilebilmektedir. Laparoskopik (kapalı) safra kesesi ameliyatı 1 cm’lik ufak kesilerden girilerek gerçekleştirilmektedir. Hastanın açık safra kesesi ameliyatına göre iyileşme ve iş yaşamına dönüşü çok daha kısa sürelerde gerçekleşmektedir.

Manisa safra kesesi ameliyatı için iletişim

Sizler Manisa safra kesesi ameliyatı için araştırma yapıyorsanız 0-232-484-00-88 numaralı telefondan Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Serdar Kaçar’ın muayenesi ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.