Mide botoksu

Mide botoksu, ameliyatsız kilo verme yöntemlerinden biri olmakla birlikte özellikle vücut kitle indeksi 27 ile 32 arası olan bireyler için uygulanabilir endoskopik bir yöntemdir. Mide botoksu ile kaç kilo verilir, mide botoksunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, mide botoksu öncesi ve sonrası gibi araştırmalarınız için bu yazımızından fayda göreceğinizi umut ediyoruz.

Mide botoksu

Mide botoksu ile midenin boşalma süresini uzatıyoruz.

Mide botoksu adından da anlaşılacağı üzere mide kaslarına botoks enjeksiyonu işlemine verilen isimdir. Uygulama endoskopi ile gerçekleştirilir. Uygulama 15 ile 20 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. Uygulama sonrasında hasta 40-50 dakika istirahat altında kaldıktan sonra günlük yaşantısına geri dönmektedir.

Mide botoksunda dikkat edilmesi gerekenler

  • Uygulama öncesi 6 saat önce su dahil gıda alımının kesilmesi gerekiyor.
  • Mide botoksu öncesi mutlaka doktor ile görüşülmesi ve kullanılan ilaçlarda varsa kan sulandırıcı doktor ile karar verilip ilacın kesilip kesilmeyeceği konusunda mutabık kalınmalı
  • Mide botoksu kendi başına yardımcı bir kilo verme yöntemidir. Bu uygulama sonrası beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek önemlidir.
  • Mide botoksu sonrası vki’si 27 ile 32 arası olan hastalar için kilo verme düzeyi 3 ayda ortalama 15 ile 25 kilogram arasıdır.
  • Mide botoksu sonrası diyetisyen takibi, botoks uygulaması gibi çok önemlidir. 3 ay boyunca her yediğinizi  her öğününüz sonrası diyetisyen ile paylaşmalı ve öneriler almalısınız.

Mide botoksu uygulaması hakkında

Mide botoksu uygulamasını ekibimizden değerli meslektaşım Endoskopi sertifikalı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cem Güçlü yapıyor. Uygulamayı tam donanımlı hastanelerde İzmir (izmir mide botoksu), Ankara’da ve İstanbul’da (istanbul mide botoksu) haftalık ve aylık planlamasına göre gerçekleştiriyor. Deneyim anlamında Türkiye’nin en çok mide botoksu yapan ve bu konuda başarılı uygulamalara sahip olduğunu söyleyebilirim. İletişim için +90 532 449 69 76 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.

Mide botoksu nasıl faydalı olur?

Mide botoksu sonrası diyetisyen takibiniz ile optimum fayda sağlarsınız.

Mide botoksunda anestezi nasıl olmaktadır?

Mide botoksunda 10-15 dakika uyuma odaklı sedasyon anestezisi tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.