Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Hayatınızda Değişecek 5 Şey

Mide küçültme ameliyatından sonra hastalar hızlı bir şekilde kilo vermeye başlarlar. Sağlığa açılan bu yolda yaşayacağınız beş önemli gelişmeyi ele alacağım.

Yiyecekler hayatınızı yönetmeyecek;

Fazla kilolu iken yiyecekler en iyi arkadaşınız olabilir. Mutlu olmak ve kendinizi ödüllendirmek için yiyeceklere ve çikolatalara başvuruyor da olabilirsiniz.  Ancak mide küçültme ameliyatından sonra aslında yiyeceklerin sizin arkadaşınız olmadığını anlayacaksınız.  Ameliyat öncesi yemek için yaşarken ameliyat sonrası yaşamak için yiyeceksiniz.

Çok daha iyi hissedeceksiniz;                          

Tüp mide ameliyatından sonra sağlıklı besinler tüketmeye başlayacaksınız. Hayatınızda artık bulunmayan abur cubur, şekerli ve paketli ürünlerden uzak oldukça aslında onların ne kadar zararlı olduğunu anlayacaksınız. Kilolarınızdan kurtuldukça fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi hissedeceksiniz. Giymek istediğiniz kıyafetlerinizin içine girebilecek daha sosyal olabileceksiniz.

Bu yolculukta yalnız değilsiniz; yeni arkadaşlarınız olacak;

Mide küçültme ameliyatı öncesi ve sonrasında birçok kişiyle tanışacaksınız. Sizin gibi ameliyat olan arkadaşlarınız olacak. Ayrıca Serdar Kaçar ve ekibiyle sürekli olarak iletişim halinde olacaksınız.

Kilo vermenin sadece fiziksel bir değişim olmadığını anlayacaksınız;

Obezite kişiyi sadece fiziksel olarak etkilemez. Aynı zamanda zihinsel ve duygusal da etkiler. Kilo verdikçe bunu daha iyi anlayacaksınız. Daha öncesinde ‘’ Sana kilo yakışıyor’’ diyenlerin aslında yalan söylediklerini, kilo verdikten sonra kendinizi daha enerjik olduğunuzu göreceksiniz. Sosyal olarak daha girişken olacaksınız ve özgüveniniz artacak.

Günlük aktivitelerinizi daha rahat yapabileceksiniz;

Obez iken egzersiz size yorucu gelebilir. Mide küçültme ameliyatından sonra fazla kilolarınızından kurtulacaksınız. Kilo verme sürecinde hareketlerinizi daha rahat yapabilecek, çocuğunuzla oyun oynayabilecek, merdivenlerden bile çıkabileceksiniz.

Kilo verdikten sonra bulundunuz mahalle çevresinde yürüyebilir, çocuğunuzla birlikte en sevdiği oyunu oynayabilir, daha hareketli ve sosyal olabilirsiniz.

Unutmayın! Obezite sadece fiziksel bir sorun değildir. Aynı zamanda zihinsel ve duygusal bir sorundur. Obeziteye karşı savaş açmakta geç kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.