Tip 2 diyabet ameliyatı

Sonradan kazanılmış şeker hastalığı olarak bilinen Tip 2 diyabet hastalarının şeker hastalığını tedavi edici olarak çözümleyebilen ameliyatları bu başlıkta Tip 2 diyabet ameliyatı olarak ifade edebiliriz. Tip 2 diyabet ameliyatı ve sonrasında diyabet (şeker) hastalığının tedavisi için, tıp uygulamalarında metabolik cerrahi olarak adlandırılmaktadır. Bu yazımızda Tip 2 diyabet ameliyatı nedir, nerede yapılıyor, sonrası dikkat edilmesi gerekenler, ameliyat yöntemleri (nasıl yapılıyor) gibi konulara değineceğiz.

Tip 2 diyabet ameliyatı nedir?

Tip 2 diyabet ameliyatı, şeker hastalığının cerrahi uygulamalar ile tedavi edilmesi için kullanılan ameliyat uygulamalarıdır. Genel olarak iki farklı yöntem ile Tip 2 diyabet ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Tip 2 diyabet ameliyatı nasıl yapılır?

Tip 2 diyabet ameliyatı temel olarak iki farklı ameliyatı türü ile kısaca özetlenebilir.

 1. İleal transpozisyon ameliyatı: Uygulamanın daha önceki hastalar açısından değerlendirildiğinde obezite hastalığı olan hastalar kadar, obez olmayan ancak tip 2 hastalığı olan hastalarda da etkili ve güvenli olduğu pek çok literatürde yerini almıştır. Ameliyatı tüp mide ameliyatı ile birlikte ince bağırsakta uygulanan cerrahi işlemle gerçekleştirir. Bu uygulama ile Ghrelin adı verilen açlık hormonu salgılanmaz, ayrıca barsak emilimi de azaltılarak kişinin kan glukoz düzeyinde dengelenme sağlanmaktadır.
 2. Transit bipartisyon ameliyatı:  Tip 2 diyabet ameliyatında kullanılan diğer bir yöntemdir. Tüp mide ameliyatı ile birlikte Kalın bağırsağın ince bağırsaktan birleştiği noktadan itibaren belirli bir ölçümle ilk nokta belirlenir. Sonrasında hastanın özelliklerine göre biraz daha geride ikinci nokta belirlenir. İlk noktanın mide ile cerrahi birleşimi sağlanırken, ikinci noktanın ise, belirlenen birinci noktaya cerrahi birleşimi sağlanır. Bu şekilde bağırsağın tümünde besin geçişi devam edebilmektedir. Devre dışı bırakılan herhangi bir ileum bölümü olmamaktadır.
Tip 2 diyabet ameliyatı fiyatları 2018

Tip 2 diyabet ameliyatı türleri konusunda seçimi doktorunuz ile birlikte, size en uygun olacak tedavi yöntemi ile birlikte belirlenmelidir.

Tip 2 diyabet ameliyatı fiyatı 2018

Tip 2 diyabet ameliyatı fiyatları, kurumdan kuruma değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi, Tip 2 diyabet ameliyatının gerçekleştirildiği ameliyat koşullarının yeterliliği ve kalitesi, ameliyatta kullanılacak tıbbi cihazların kalitesi vb. kriterler etkili olmaktadır. Sağlık Bakanlığı mevzuatı ve Rekabet kurulu genelgeleri gereği, internette Tip 2 diyabet ameliyatı fiyatı paylaşımı yapamıyoruz. Dilerseniz 0 541 391 73 34 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Tip 2 diyabet ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ameliyat sonrasında hem hekim kontrolü, hem de diyetisyen desteği vermektedir. İzmir’de iseniz yüzyüze ya da belirli aralıklarla gelebilirim diyorsanız yine yüzyüze, şehir ve ülke dışından geliyorsanız online olarak diyetisyen desteği belirli bir periyot diliminde sağlamaktayız.

Tip 2 diyabet ameliyatı riskleri nelerdir?

Tip 2 diyabet ameliyatı riskleri, apandisit, safra kesesi ya da tüp mide ameliyatında oluşabilecek riskleri içermektedir. Daha ayrıntılı bilgiyi iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Tip 2 diyabet ameliyatı için İzmir dışından farklı şehirlerden ya da ülkelerden gelen hastalarımız için

Tip 2 diyabet ameliyatı için, İzmir dışından İstanbul, Ankara, Samsun, Muğla, Aydın, Denizli, Eskişehir, Bursa, Adana, Mersin, Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Antalya ve diğer tüm illerden ya da Almanya, İngiltere, Fransa ve diğer tüm ülkelerden gelecek hastalarımıza özel 5 günü kapsayan bir ameliyat öncesi ve sonrası planlaması yapmaktayız. Bu konuda detaylı bilgiyi 0 541 391 73 34 numaralı telefon ile alabilirsiniz.

Tip 2 diyabet ameliyatı” için 2 yorum

 • 18 Mart 2019 tarihinde, saat 04:01
  Permalink

  tıp.2 hastasıyım99 dan berı 70 yasındayım sabah akşam 1000 lik jalumet +sabah2 adet 600 mgrm hap alıyorum aclık sekerim 60 lara kadar dusüyor yuksek 250 300 civarı neyapabiliriz tahmini fiat aralıgı istiyorum saygılar

  Yanıtla
  • 25 Nisan 2019 tarihinde, saat 17:19
   Permalink

   Merhaba

   Klinik yetkilimiz Meral hanımdan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

   +90 541 391 73 34 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.