Tüp Mide Ameliyatından Sonra Spor

Alev hanım 128 kilo ile Tüp Mide Ameliyatı olalı 6 ay oldu ve 44 kilo verdi. Alev hanım’ın şimdiki hali bir önceki kontrolüne göre kilo olarak çok değişmese de beden olarak gözle görülür bir incelme oldu.

Bu incelmenin nasıl olduğunu neler yaptığını sorduğumuzda sadece spor yapmak ve bol su içmek olduğunu sevinçle söylüyor.

Çoğumuzun yapmak istediği, günlük telaş ve koşuşturmacadan hep ertelediği yapsa da düzenli programlı yapamadığı spor kilo vermede ve vücudumuzun sıklaşmada en önemli olmazsa olmaz unsurlardan birisi.

Kilo vermenin basit bir aritmetiği var. Biz bu ameliyat ile toplama yani kalori alma kısmını büyük ölçüde durduruyoruz. Vücudunuz bundan dolayı hızla kilo kaybetmekte.

Ancak bu işlemde eksi “-” yani çıkan kısım eksik. Bunu da spor ile sağlıyoruz. Eğer uzun vadede vücudunuzun daha sıkı, derli toplu olmasını ve nispeten daha çok kilo vermek istiyorsanız mutlaka spor yapmalısınız.

Başarılı bir şekilde çok güzel kilo veren Alev hanım’ın tek keşkesi ise daha önce spora başlamış olmak.

Siz de hiç düşünmeden Spora başlayabilirsiniz, hiçbir zaman geç değildir.

Alev hanım’ın yaptığı ve zayıflamak isteyenlere önerisi Power Plate denen kısa sürede çok kalori harcatan bir uzman eşiliğinde alet ile yapılan bir spor. Kendisi 21 Seansta tüm vücudunda 16-17 cm. incelme olduğunu söylüyor. Daha önce spor alışkanlığı olmadığı gibi spora hep uzak durmuş, isteği de olmamış. Kendini böyle hissedenler bu sporu da denneyebilirler.

Tabi siz kendinize uygun olan doktorunuza danışarak yapmaktan keyif alacağınız başka bir spor bulabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Bilgi

Umarım sizler için faydalı olmuştur. İleride sizler için Spor ile ilgili yazılarımız olacak, buradan yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.