Türk Doktorları İlk Defa Bağırsak Nakli Yaptı

Doç.Dr. Serdar Kaçar’ın geçmiş dönemde gerçekleştirdiği ince bağırsak nakli, Türkiye’de organ nakli olarak bağırsak naklinin ilk kez gerçekleştirildiği örnek olarak söylenebilir. Gözcü gazetesinin 2003 yılında yayınladığı haber “Türk doktorlar ilk kez barsak nakli yaptı” başlığı ile yayınlanmıştır. Dilerseniz aşağıdaki görsellerden haberin tamamını okuyabilirsiniz.

Türkiye’de ilk barsak nakli Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Serdar Kaçar ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’nin ilk bağırsak nakli olarak geçen bu işlem dışından Doç.Dr. Serdar Kaçar bugüne kadar 4000’nin üzerinde genel cerrahi operasyonu gerçekleştirmiştir. 2000’nin üzerinde böbrek nakli uygulaması, 500’ün üzerinde obezite cerrahisi operasyonu gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Serdar Kaçar ile sitemizin üst bölümünde gerçekleştirdiği uygulamalar, hasta görselleri, Doç.Dr. Serdar Kaçar biyografisi, ekibi, iletişim bilgileri dahil olmak üzere pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye'de ilk ince bağırsak nakli gerçekleştiren doktor
Türkiye’de ilk ince bağırsak nakli gerçekleştiren doktor

Doç.Dr. Serdar Kaçar halen özel muayenesinde çalışmalarına devam etmekte ve anlaşmalı olduğu hastanelerde cerrahi uygulamaları gerçekleştirmektedir.

2003 yılında İzmir’de SSK Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanesinde uzman hekim olarak çalışan Serdar Kaçar, İstanbul ve İzmir’de farklı hastanelerde çalışmalarını devam ettirdikten sonra, 2016 yılında özel muayenesinde çalışmalarına başlamıştır. Farklı cerrahi uygulamalar için anlaşma hastanelerde bu operasyonları gerçekleştirmektedir.

Bağırsak nakli ile ilgili habere göz atacak olursak,

O Dönemde hastanenin organ nakli bölümünde çalışan Doç.Dr. Serdar Kaçar, üç saatlik operasyonla hastası olan Adem Tarakçılar adlı hastasının bağırsak nakli ameliyatını gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk bağırsak nakli ameliyatını gerçekleştiren Doç.Dr. Serdar Kaçar hastanın şansının organın kısa sürede bulunması olarak ifade etmektedir.

Bağırsak naklinin diğer organ nakline göre (karaciğer nakli, böbrek nakli vb.) daha riskli olduğunu belirten Dr. Serdar Kaçar, “ince bağırsağın alınması vücudun besin emilimini engellior, bu da hastanın ölümüne yol açıyor, Dünyada 2003 yılına kadar 650 kez uygulanan bu operasyon Türkiye’de ilk kez kendileri tarafından yapıldığını” haberde belirtmiştir.

Sizlerde tüm genel cerrahi işlemlerinizde Doç.Dr. Serdar Kaçar ile iletişime geçebilirsiniz.

Başta obezite cerrahisi, tüp mide ameliyatı olmak üzere Genel Cerrahi ihtisasının tüm konuları ile ilgili olarak 0 541 391 73 34 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz. Dilerseniz tüp mide ameliyatı sayfasından ilgili konu hakkında daha fazla bilgi de edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.